• Hlavní úlohou moderátorů je zjevně usměrňování chování hráčů do mezí, které jsou vytyčeny v pravidlech. K tomu používají privilegované operace ve hře a mají právo udělovat tresty, kterým se říká ban. Ban se dá přeložit jako zákaz… můžete mít zakázáno se textově projevovat ve hře (takzvaný chat ban, lehčí varianta trestu) a nebo můžete mít zakázáno hrát úplně (takzvaný plný ban nebo full ban). Obě varianty banu můžou být na různě dlouhou dobu. U nejlehčích porušení pravidel moderátor uděluje varování, které se dá chápat jako výtka/vysvětlení situace, v které jste porušili pravidla doručená oficiální formou – něco jako dopis s pruhem smile

  Osobně se s moderátory ve hře často nepotkávám, vlastně skoro vůbec. Jeden čas chodívala na CZ2 bonachytra, ale to už není hned ze dvou důvodů pravda.

  Stojím si za tím, že jsem slušný člověk a že se podle toho chovám i v našem rybím světě – přes to jsem dostal již 2x ban (jeden plný a jeden chat) a jedno varování… vždycky se to nějak vysvětlilo, takže z tohoto pohledu modíci zafungovali super, ale ten důvod udělení banu je řekněme nejasný doposud. Hlavně toho plného…

  Pokud dostanete ban, tak ve hře není možné komunikovat ani s moderátory a tedy nelze vyjasnit případné omyly a nedorozumění – pak přichází na řadu oficiální diskuzní fórum hry – super, každý se může zeptat… ale dostane každý slušnou a věcnou odpověď? Nechci rýt, nevím toho dost a zároveň vím, že komunikace v internetovém světě je často těžká a to zvláště s některými uživateli… ale osobně sem četl na fóru několik konverzací, které se mi prostě nelíbily. Co je ale ještě horší je minulý čas v předchozí větě… proč jsem ho použil? Protože tyto konverzace již na fóru nenajdete. Důvod promazání je neznámý, možná pro fórum nebyl dostatek úložného prostoru smile Z těchto konverzací mi ale zbyl jeden výrok, který velice rád cituji. Pro mě jde o výrok přímo památný: „Ban je vždycky právem!!!“ – tesat do mramoru smile Navíc vlákno „Ban“, které bývalo sticky (bylo vždy na začátku seznamu) a sloužilo k vyjasňování důvodů banu a byla tam také vidět  historie dotazů je nyní již značně zapadané ostatními tématy (=pomalu, ale jistě se blíží k pozici na druhé straně seznamu témat).

  Další kapitolou jsou pravidla hry a jejich výklad – na webu jsou k nalezení hodně obecná pravidla hry obsahující i pravidla pro hráče a jejich chování. Na oficiálním českém diskuzním fóru je pouze něco jako sazebník banů – za co dostanete jaký trest… ale výklad nikde. Co je termín seznamka? Pozdrav hráče druhého pohlaví? Dotaz „Jak se máš?“? Druhá věta, pátá? Povídání o vaření? O dětech? …nebo co je nadávka? Je nadávka, když napíšu kamarádovi, který se vyjádřil nechutně „Ty jsi čuně!“? Nebo je to snad hrubá nadávka se sazbou měsíc chat ban?

  Prostě mi to nepříjde transparentní… jak jsem psal již v prvních odstavcích – osobně s tím problém nemám, ale mám problém s tím netransparentnem.

  Samozřejmě jako řadový hráč nemůžu dělat nic, ale jako spoluautor tohoto webu můžu vyzvat vás, slušné spoluhráče, aby jste se vyjádřili ať už k udržování pořádku ve hře obecně a nebo k jednotlivým moderátorům. K tomu jsem vytvořil novou sekci Moderátoři a pro každého moderátora, o kterém vím, jsem tam vytvořil vlastní stránku. Pokud jsem na někoho z českých nebo slovenských moderátorů zapomněl a víte o něm, budu rád, když mi pošlete jeho screen profilu a já jej zaeviduji – můžete použít můj email camel1cz(a)fishao(tečka)cz nebo komentář pod článkem – ano, ke komentářům je možné přikládat obrázky smile

  Budu moc rád za váš názor.

  P.S. upozorňuji, že žádné neslušné nebo nepodložené výlevy nebo obvinění zveřejňovat nebudu! Tohle není pranýř moderátorů, ale prostor pro vyjádření názoru bez rizika smazání nepohodlné zprávy.

  Posted by camel1cz @ 15:40

  Tags: ,


Pokud reagujete na existující komentář, klikněte na odkaz Odpovědět pod příslušným komentářem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


345 komentářů k Moderátoři