• To, že jde hra do kopru, víme už delší dobu. V roce 2020 skončí podpora Flash a do té doby budou autoři přidávat jen ryby každý měsíc, což nebude mít žádný význam. Jako překladatel jsem byl kontaktován autory, že popisné texty ryb čte minimum hráčů, takže je již zbytečné je nadále překládat. Další věc je ta, že vlastně už nemusím přeložit ani písmenko, autoři to nechávají na mně. Přístup do překladů stále mám a je to na mně, jestli budu překládat aspoň názvy ryb. Je jim tedy jedno, jestli nové ryby zůstanou v angličtině. Já už celkově nemám motivaci hrát a nové ryby mě vůbec nezajímají, nemám motivaci je lovit. Klidně ty nově přidávané ryby přeložím (názvy). Celkově si myslím, že autoři hru zabili právě stereotypním přidáváním ryb a hra celkově nemá nějaký obrovský velký cíl.

  Posted by sotia @ 15:15


Pokud reagujete na existující komentář, klikněte na odkaz Odpovědět pod příslušným komentářem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


48 komentářů k Upadající hra FISHAO pohledem překladatele Sotia

 • To znamená že fishao skončí? Že bude po všem? A jak moc finančně náročné by bylo hru převést do například html5? Děkuji

 • ale jinak fishao neskonci ze by neslo jit prez internet ….gooogle…. ze ne? po kud jo tak nekdo stim neco udelejte ja si tak buduju 2x bezki a zlatou podlahu a pak nic jo? …. sad sad sad

  • Psal sem to už víckrát. Není to úplně tak, že až skončí flash, skončí automaticky i hra… ale hra může žít pouze, pokud bude mít dost (platících) hráčů. A když nebude podporovaný flash, bude pro hráče těžsí se do hry dostat a je tu značné riziko, že se hra „neuživí“ a skončí.

 • Ahoj, trochu bych se přimluvil za to, když už se budou přidávat jen nové ryby,
  aby se nad tím lidé, co to mají na starost, zamysleli a vkládali nové ryby,
  kde to má smysl…
  pro příklad: třeba thombani je oblast, kde málokdo chytá…
  je to myslím dáno tím, že je tam špatná skladba ryb, kdyby se vhodně doplnili…
  třeba vložili 5* na rostlinou návnadu, asi by hráči byli rádi…
  přeji všem hezký den smile

 • No, když už ta hra bude končit, navrhnul bych několik forem odměny. A sice, kolo štěstí by mohlo mnohem častěji dávat rybu a monster návnadu. Stačilo by každé druhé zatočení smile Další taková bonusová záležitost by mohla být, po cca 50ti náhozech pětihvězdičková ryba, kdekoli a jakákoli.. :-))) Každou novou 5* chytím na cca 10000 náhozů, je to normální? a to používám i vybavení a stejně mi ji nechtějí dát!!! Na nové 5* v pyramidě jsem již strávil 640 minut (10 hodin) i s lektvarama a pořád nic!!!
  Většina z nás by si mohla doplnit fishdex a pak ať hru třeba ukončí. Fosílie by mohla být každý den, samozřejmně každý den jiná :-))) A ostrov by mohl být zadarmo.
  Prostě každému by to udělalo radost, až by nás to postupně stejně přestalo bavit laugh smile

  Jen taková úvaha. Hodně štěstí. Babčák (za Pytláky :-))) ) laugh

  • každé 10 zatočení bude spravedlivější. 5 hvězdu bych dal po 100 náhozech. a fishdex nepujde sihnout do roku 2020 takže máš vlastně dobrý nápad. a fishao prut bych dal za 500 mincí

 • Ani se nedivím, za poslední dva roky, co udělali vývojáři pro hráče,dle mého názoru nic. Že přidají nějakou rybu navíc do původní oblasti? Světy jsou dle mého názoru přeplácané rybami. Pro hráče s vyšším levelem nic. Chytání 5***** je čím dál tím více obtížně. Před dvěma lety jsem cca na každý 100 nához chytil řasovníka. Teď je problém chytit rybu i po 600 náhozech.
  Jak roste level, tak i klesá motivace, protože není co vylepšovat a co pořádně chytat. Trapné točení kolem, které neustále dává 250 BZ, a když se to zpomalí nad něčím lepším, najednou se opakovaně rozjede a zastaví se na 250 BZ, nebo 50 energie. Po odemčení Lost Valley je pouze sháňka po fosiliích. Jiná motivace není. Vše máte odchytáno, od všeho máte odznak. Vopruz. Kdyby se udělali ještě dva světy pro hráče s vyšším levelem 170, 210, byla by motivace zase mnohem vyšší.
  Jenom mi přijde od vývojářů sprosté, že hráči, kteří vložili do hry peníze, tímto způsobem o ně přijdou. Vřele jim přeji, aby taky zkrachovali.

  • Máš úplnou pravdu, přeji si, aby takto vývojáři též uvažovali a ne jako nějací drsňáci. Už jen to, že nejdůležitější věc ve hře je zaplnit fishdex, ale nezaplníš ho když nebudeš platící hráč sad , protože marlíni, tuňáci a soltýni (některé druhy) jdou chytit jen na lucky raftu. Také mi příjde, že jsou světy zaplněné, ale hlavně zaplněné 5* rybami. I s tím řasovníkem máš pravdu, chytil jsem ho poprvé asi v 15 lvl. Podruhé asi v 35 a potřetí asi v 70. Prostě hrůza. Točení na lucky raftu: též hrůza. Jednou jsem si vytočil zářící prut, opravdu o fous. Návnad na tuňáky už mám 180, na marlíny 160 a na soltýny 80. O ničem. Nový svět by skutečně prospěl.

 • Ahoj, hru už NEHRAJI a myslím si že SOTIA říká pravdu, nemá to cenu , já už taky nemám žádnou motivaci ke hře a už nehraji vůbec… V říjnu vyjde nová hra na STEAM od vývojářů, Ultimate Fishing… Hrajte tuto hru a třeba motivaci dostanete, a nezapomente že ve hře se loví…

  —-
  Vojtěch Janáček

 • VERCA19, KULINKA a všichni ostatní hráči zůstanou jen vzpomínka.. Vzhledy, dekorace, můj super klub, můj a od ostatních fishao prut taky.. :'(

 • Ahoj Sotio. Budu moc rád, pokud budeš dál překládat názvy ryb. Snad se ke mě ještě někdo připojí. Je pravda, že popisné texty vlastně skoro vůbec nečtu. Snad jen Velikou nádheru smile. Všiml jsem si, že tady na webu ve fishdexu zůstaly anglické názvy ryb (Redhead Cichlid a ty 4 další), i když ve hře po aktualizaci už jsou přeložené. Můžeš je přepsat i tady? Předem díky.

 • Když člověk nechce tak to je horší jak když nemůže. Na lenóru se dá i umřít. Tak aby tě nemoc nechucus pracus či lenórus maximus nezahubila přeložím popisy ryb za tebe i když nejsem oficiální překladatel. Uložím je do komentářů k jednotlivým rybám a ty pokud tě ta námaha nezahubí je pak můžeš překopírovat do hry. Má to jen tři háčky. Jelikož jsem vyrůstal za reálného socialismu neumím anglicky. Jsem blbej na češtinu, teď se tomu říká disgrafie a dislexie. A dokážu přeložit jen ryby, které chytím, protože pak se k jejich anglickému popisu dostanu v batohu, jinak nemám šanci. Ale na rozdíl od jiných se snažím, protože se mi chce.

   • Tři bludišťáci jsou mi v 42 letech platný jako mrtvýmu hubertus. Přeložil jsem 4 kančíky z pěti a popis dal do komentářů ve fishdexu. Ten poslední 5* se mi vyhýbá. Když mi pošleš jeho anglický popis(stačí jen foto z obrazovky)dodám překlad. Chytil jsem Pictus Catfish a vypadá to, že se na popis ryby vykašlali i autoři. Stvořil jsem vlastní podle odborných článku o téhle rybě, pokusil se zachovat dosud používaný styl a uložil jej u dané ryby ve fishdexu.

    • Tak zasmál sem se, proto ti bludišťáci… ve 42 letech seš ještě mladej kluk smile

     Jde o to, že popisy ryb nevydávají ani autoři anglicky – teda jediná možnost je, že něco napíšeš sám a Aleš to tam vloží.

 • Je mi to veľmi ľúto, táto hra mi veľa dala, pomáhala mi prekonať ťažké chvíle, ďakujem všetkým, ktorí sa o to pričinili a nakoniec máme ešte 2 roky smile