• Turnaj Catch the most size of fish neboli Nachytej co největší délku ryb znamená, že klub chytá ryby a jejich délky se sčítají. Přicházím s tipem, který razí heslo Za málo peněz hodně muziky. Zkrátka – chytat co nejlevněji a chytat co největší délky ryb. Jak víme, nejlevnější chytání je na těsto. Doporučuji chytat na těsto v Marshville z těchto důvodů:

  Je zde sice 1* slunečnice velkoploutvá s délkou jen do 40 cm, ale také pstruh obecný jako nejdelší 1* ryba na těsto ve hře s délkou do 99 cm. Jako 2* tu máme kapra se solidní délkou do 119 cm a 3* mirror carp, který má až 151 cm. Dle výpočtu průměru vychází, že na 10 náhozů nachytáte ryby, kdy průměrná délka jedné vychází 44 cm. Možná se to zdá málo, ale vychází to nejlíp.

  Pro ty, co nemají level 120, připadá v úvahu ještě Cool Mountain s 1* perlínem do 50 cm a solidními 2* – pstruh duhový a kapr obecný.

  Proč ne jinde na těsto?

  Pinheira Beach – malé ryby
  Rio Tropical – malá 1* úzkotlamka
  Laketown – malá 1* slunečnice a 2* hořavka
  Cool Mountain – tady by to případně šlo pro ty, co nemají level 120
  Mystic Desert – není tu 1* na těsto a 2* sumčík je malý
  Sibiri City – zamrzá a jsou tu malé ryby na těsto
  Aquayama – malé ryby pouze kromě katly
  Seagull Harbor – pouze malý 2* letoun na těsto
  Thombani Town – sice velké 3* ryby, ale méněhvězdové jsou malé

   

  Posted by sotia @ 20:05

  Tags: ,


Pokud reagujete na existující komentář, klikněte na odkaz Odpovědět pod příslušným komentářem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


28 komentářů k Tip na klubový turnaj – Chyť nejdelší rybu

 • Trošku update
  -v Laketown je ostroretka s 50cm, i ti 2 kapři
  -v Cool mountain plotice taky 50cm což ještě přidává
  -v Mysticu bere 170cm Keříčkovec dost často a i tady na webu jste psali že obvyklá délka je okolo 100cm, i ten křížovec je dost častý 59cm
  -v Klubu ve slané vodě bere často až 70cm Chrochtal a 64cm Netopýrník
  smile

 • Přináším statistiku chytání ryb v Marsville na nástrahu z hlediska průměrné délky ryby a zkušenosti na 1 nához (včetně těch prázdných), úspěšnost lovu, finanční kalkulaci, zda se to oplatí a skladbu chycených ryb.

  Tedy z celkem 200 náhozů zabrala ryba jen v 76 případech tj. 38% úspěšnost. Průměrná délka ryby tedy včetně i těch prázdných náhozů vyšla 24,24cm, zkušenosti na jeden nához: 35,29.
  Zajímavé je také skladba ryb: 26x chňapal, 21x chňapal červenýc, 10x coho salmon, 9x losos čavyča, 10x tarpon atlantský.
  Tedy kdybych všechny ryby prodal za max. cenu, která je zde na webu uvedena, tak dostanu 1991FM. 200 náhozů teoreticky stojí 800FM. Tudíž jsem v plusu 1191FM. Samozřejmě reálně je neprodám za max. cenu, protože každý den to nekontroluji, takže zde bych něco ztratil. Na druhou stranu zase něco získám za energii, protože se průběžně doplňuje a ze startu jsem někdy míval i těch počátečních 15.
  Samozřejmě návnada, tj. nástraha také něco stojí, ale tu nepočítám, protože jí mám docela dost (z denních úkolů a z ovoce).

  Chytal jsem vždy po 50 náhozech, pak pauza. Průměrné zkušenosti jsou počítány jen ze 150 náhozů, neboť po prvních 50 náhozech se šlo ihned chytat hlístouna, a to jsem si v tom spěchu zapomněl napsat zkušenosti. Chycené ryby mám sice z těchto náhozů zapsané, ale zkušenosti u stejné ryby závisejí na její délce, takže už to těžko dopočítám zpětně. Ale při pohledu na množství a druh chycených ryb v prvních 50 náhozech by byl průměr zkušeností jistě vyšší.

  Myslel jsem, že průměrná délka dopadne lépe. Důvody, proč tomu tak nebylo, vidím v tom, že mnoho náhozů vyšlo naprázdno, jelikož tam není jednohvězdičková ryba a jelikož bylo nutné hledat dobré místo, kde něco bude brát. Další příčina může být také v tom, že jsem nahodil na dobré místo méněkrát, než bych normálně nahodil. A to protože jsem každou rybu musel ručně zapisovat, počítat náhozy a za tu dobu mi prostě vypršelo dobré místo a musel jsem tak hledat další a prázdné náhozy prostě přibývaly.

  Klidně to camele, pokud budeš chtít, můžeš použít společně s tvýma statistikama z jiných oblastí do nějakého článku. Jak to vychází v Marsville mě určitě zajímá. Kde by to mohlo dopadnou lépe, by mohl být právě i Laketown.

  • Díky, to jsou cenná data! Já sem se držel těsta a třešní a zkoušel sem marsh a lake… v marsh sem to ale špatně napsal a pak taky šel na hlísta a zkazil to, takže mám jen 1 platnou sadu po 50 náhozech na těsto, tak to zatím uvádět nebudu.
   V lake na těsto ze 100 náhozů průměrná délka 26,2cm, zkušenost 19,3 a ideální zisk 27fm na 10 náhozů. Na třešeň (opět ze 100 náhozů) je 32,2cm a 18,2 zkušenosti na nához a ideální zisk 30,4fm na 10 náhozů.

   Ještě zkusím přidat aspoň jednu sadu do lake a dodělat marsh… pak z toho třeba spáchám nějaký článek smile

   • Zajímavé. Takže „délka“ nejlépe na třešeň v lake, „zkušenosti“ téměř dvojnásobné v seagull na nástrahu a na 10 náhozů je ideální zisk v seagull téměř 100FM – tedy více jak trojnásobně lepší něž v lake. Takže seagull zase tak špatně nevyšel. smile Samozřejmě je to logické, nástraha je dražší něž těsto či rostlinné, tudíž i zisk z ryb by měl být vyšší.
    Jinak parametr zkušenosti je jistě také zajímavý, protože příště můžou být v turnaji klubů místo délky zrovna zkušenosti. Tudíž tyto statistiky se můžou hodit.

    Ještě zajímavé by to mohlo být v Mystic na těsto. Dnes si tam chytal keříčkovce, je jasné, že jsi neměl čas dělat statistiku. Ale co usuzuješ dle toho, co bralo? Keříčkovci jsou docela velcí, převažující sumčíci délku pošlou zase níže. Zkušenosti – těžko říci, spíše výjimečný křížovec by to mohl trochu zvednout, ale těch asi moc nebude.
    Na případný článek se těším. smile

    • Fakt nedokážu tipnout, jak to vycházelo… vím jen, že sem tam nachytal asi 180m ryb a získal asi 23k zkušeností… škoda, že sem si nenapsal s kolika sumci sem začínal. Příště…

 • Já jednoznačně říkám Laketown, a to ideálně na zeleninu (tak se zbavíme malé hořavky i cejna). Myslím, že zaplatit si třešen, není takový problém. Navíc tam v určitou denní dobu bere i Kapr zlatý, a vhledem k tomu, že mě moc nebaví chytat když není šance na 5*, není u mě co řešit smile Pstruh v Marsh může sice mít 99cm, ale jeho průmět je kolem 37cm, taková výhoda to oproti osamocené slunčenici není. Navíc Mirror carp není „normální“ 3* má menší šanci, takže nekteré náhozy co by jinak představovali trojku (v lake třeba), vyjdou v 120 naprázdno.

 • ahoj sotio, nevím jaké máš důvody k propagaci Marshville, jestli je to tlak od vývojářů, či jen touha vyhrát turnaj, ale ve svém článku neuvádíš spoustu ryb které se opravdu dají na těsto chytit. například v Laketown se dá běžně chytit cejn velký, kapr obecný, miror carp, a parma obecná. vzal jsem do úvahy jejich průměrnou délku a počet chycení a statisticky mi vyšla větší průměrná délka než v Marshville. to samé mí vyšlo i v Mystic Desert kde neuvádíš křížovce dlouhoploutvého či keříčkovce. nerad bych Ti křivdil, ale nejsem v žádném klubu a neznám přesná pravidla turnaje a tak se za nepřesnosti omlouvám. ahoj a hodně ulovených ryb přeje SUMEC999

  • Podělíš se prosím o konkrétní čístla? Já je uvedl z marsh vedle, tak mrkni… žádné podobné vazby na vývojáře fakt nemáme smile

   • počítal jsem s průměrnou délkou dané ryby a počtem její chycení. V mystic desert mi průměrná délka vyšla na 32,44cm v laketown 32,54cm a marshville 30,23cm. další destinace jsem nepočítal

    • Jasně, ale jestli tě správně chápu, tak si počítal průměrnou délku ryby… teda počítal si jen z úspěšných záběrů?
     Pokud to tak je, tak to může být hodně zkreslené. Např. když není 1*, i když třeba menší, tak ztratíš klidně čtvrtinu náhozů – v marsh třeba prázdné náhozy skoro nejsou, je tam 1* slunečnice, ale taky pstruh co je i metrový.

     • pokud v laketown najdeš dobré místo tak tam těch prázdných náhozů také moc není. a kapr má max. délku 119cm, parma 119, cejn 84, miror carp 151, slunečnice 40 takže to kazí jen hořavka s 8 cm a tu chytím 7krát ve 100 úspěšných náhozech. počítal jsem s průměrnou délkou ryby a jejím průměrným počtem chycení.

 • Já mám taky dost nástrah, tak jsem chytal spíše v Seagull, kde mi brali oba chňapalové, coho salmon a tarponi. Průměr chycených ryb byl velmi vysoký. Akorát chňapal to trochu kazil. Ale když se podaří tarpon, tak má kolem 2m. Samozřejmě je nutné najít dobré místo, ale to jsem ošetřil zeleným radarem (tam nechytat), anebo rychlým výhozem ven.
  Jinak chytal jsem i v Mystic na těsto, kde mi brali celkem velcí Keříčkovci, menší pak sumčíci, vyjímečně i křížovci, ale dost výhozů vyšlo naprázdno. Průměr nebyl špatný, ale stojí to hodně energie.
  Dle rady jsem chytal i v Marshville na těsto, ale nejčastější pstruzi a pak také slunečnice byli většinou malincí. Občas kapr to vylepšil.

  Kdybych to shrnul, nejlepší pro mě, co se délky ryb týče, bylo chytat v Seagull na nástrahu. Tak to je můj postřeh. smile

  • Nedělal si náhodou nějaké statistiky? Já mám pár pokusů v marsh na těsto a nástrahy… asi 3x po 50 náhozech od obou… můžeme případně porovnat. Sleduju délku ryby a zkušenosti…

   • Ne, statistiky jsem nedělal, i když napadlo mě to. Když je dobré místo, tak z hlediska délky bych řekl, že to vychází nejlépe právě na seagull-nástraha, o cosi hůře pak mystic, kde je ale více prázdných náhozů, ale zase zdarma těsto. V marshvill, jak jsem psal, jsem chytal jen chvíli, bo mi momentálně braly celkem malé ryby na těsto a tak jsem usoudil, že je lepší jít jinam. Tím ale neříkám, že marshvill je špatný na toto, zase tam zřejmě chytíš více ryb za stejný čas než já v přístavu či na poušti.
    Samozřejmě parametrů, které se dají sledovat, je při lovu hodně: délka ryb, zkušenosti, počet prázdných náhozů, čas lovení, cena návnady. Otázkou je, co vše sledovat a jak potom z toho něco vyvodit. smile

    • jj, podstatný parametr je také, kolik se ti vrátí měny za prodané ryby – protože každý, kdo trochu hraje, tak kupuje energii a není zanedbatelné, kolik do toho dáš.
     Z mých měření v marsh – výpočet je ze všech náhozů, tedy i prázdných, když sem hledal místo. Hodnoty jsou přepočítány na 1 nához:
     těsto: délka 28,5cm, zkušenost 18,2
     nástraha: 29,7cm, zkušenost 41,7

     • Ano, s měnou za prodané ryby taky kalkuluji a v tomto by právě mohl seagull být dobrý. Ještě prosím napiš, z kolika celkových náhozů tj. včetně těch prázdných máš ty statistiky a kolik tě vyjde, když bys všechny ty ryby prodal za plnou cenu – zvlášť za nástrahu a za těsto.
      Můžu taky zkusit udělat statistiku v seagull, ale tam to bude záviset na tom, jak dobrý budu v hledání dobrého místa. Navíc může se stát, že nahodím na dobré místo, ale žádná ryba nezabere z důvodu, že tam není žádná jednohvězdičková ryba a tudíž budu nahazovat jinde, t.j. přehlédnutí dobrého místa. Někdy je výhoz rychlý, tj. zdá se, že to je dobré místo, ale klidně 5 náhozů za sebou nic nezabere. Z tohoto hlediska je chytání v marshvill (hledání dobrého místa) snadnější.

     • Moje statistika je z asi 200 náhozů (od každé návnady 200)… ale neznám počet ryb, které jsem chytil – tak nevím ani za kolik je prodám. Ještě budu chytat, tak to budu sledovat i z téhle stránky – naštěstí těch druhů není moc a tak je odečtu z herního fishdexu před a po lovu…
      Jsem zvědavej teda smile

     • Já jsem taky zvědavej. smile Odečíst to z fishdexu je dobrý nápad. Já to chtěl původně psát. laugh

 • Nazdar!! smile Jak píšeš o tom Cool Mountains, mám jedno doporučení – pokud to nevadí… smile V Cool se hodí taky nástraha. Já, když jsem plnil denní úkoly, často jsem dostával za splnění nástrahy (twistery, mušky, gumovky atd.) a nástraha je podle mého uvážení dobrá i tam. Chce to sice Obyčejný prut, protože můžou zabrat i silnější ryby, ale ta investice do něho se podle mého vyplatí. Sice je zde riziko chytit White Basse, ale ostatní ryby za to stojí… smile

   • Ahoj, jinak se dá lovit i na boat on sea, tehdy jsem pro klub ulovila hlísta 1002 cm, to se mi povedlo s duháčem a vlascem 1750, sice jsem ho tahala cca. 50 sekund, ale výsledek za to stál laugh