Informace o rybě

Název česky Velkotlamec Johnsonův
anglickyHumpback Anglerfish
španělskyPez Abisal
slovenskyČert hrbatý
Délkamaximální19cm
očekávaná10cm
Cena v obchoděmaximální67měny
zářivá201měny
Výskyt*****velmi vzácný
oblast Sibiri City
období 28.10. - 03.11.
čas 20:00 - 05:00
Návnada ryba
hmyz

Poznámky o rybě

23:30

Návod na chycení

Lovíme rybu velkotlamec Johnsonův s rybářem milanek123

Ahojky fishlidičky, pětihvězda, o které si dnes povíme, je podle mnohých tou nejvzácnější ve Fishau a já s tím zcela souhlasím – velkotlamec Johnsonův. Proč tomu tak je? Tento přívlastek získal především proto, že se dá chytit jenom 7 dní v roce – od 28. října do 3. listopadu. Když si vypočítáme, že velkotlamec plave v Sibiri City, kde se dá chytat jen 20 minut každou hodinu) a že jeho doba braní je každý den v tomto „speciálním“ týdnu pouze od 20:00 do 05:00, vyjde nám, že za celý rok máme na její ulovení pouze 21 hodin času! To je velmi krátká doba a proto nenecháme při jejím chytání absolutně nic náhodě. Jak na něj? Už jsem řekl, že je to ryba ze sibiře a proto bude důležité míti vysledované zamrzání a rozmrzání této oblasti, abychom mohli plně využít naše vybavení. Výhodou je, že velkotlamec je malinká ryba a proto nám bude stačit obyčejný bambusový prut i s nevylepšeným vlascem. Velkotlamec se dá chytit na návnadu ryba a hmyz. My ale zvolíme jednoznačně hmyz a to jedno jaký (kobylka, larva, žížala, červi), tyto nástrahy jsou si ve Fishao rovnocenné. Chytám na hmyz z toho důvodu, že je levnější a navíc nám případný záběr „pětky“ zaručuje právě tohoto hlubinného „ďábla“. Na velkotlamce určitě půjdeme s modrým radarem a lektvarem štěstí 2.  Kdo by chtěl  stihnout více náhozů, zvolí ještě hodinky. Při dodržení tohoto postupu je jeho ulovení záležitost už jenom naší trpělivosti, ale také štěstí , které je nezbytné při chytáni jakékoliv 5*:)). Přeji každému, aby s touto nádhernou a vzácnou rybu zaplnil místečko ve fishdexu. Ahojky milánek.

PS: Moje druhá 5* chycená ve Fishau byl velkotlamec laugh Tenkrát mi vůbec nedocházelo, že jsem ulovil tu nejvzácnější rybu ve hře…

PS2: Víte, jak to vypadá, když bere tato vzácná ryba? Podívejte se na snímek z loňského roku s kterým se s námi podělil sipowicz115. Děkujeme! smile (pro zvětšení si klikněte na obrázek)

sibri-humpback


Pokud reagujete na existující komentář, klikněte na odkaz Odpovědět pod příslušným komentářem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


81 komentářů k Velkotlamec Johnsonův