• Klubové turnaje jsou specifické a podle toho, jaký mají název, zvolíme vhodnou oblast pro lov. Je jasné, že když se po nás chtějí klubové ryby, tak jdeme jen do klubu a nebo největší rybu budeme chytat tam, kde bere hlístoun nebo megalodon. Ale pak jsou tu turnaje, kde si můžeme vybrat, kde lovit. U některých jsem upřednostnil oblast Mystic Desert. Proč? Podívejme se na to.

  Ulovte nejvíce sumců – Tak tento turnaj je jako stvořený pro volbu Mystic Desert, kde budeme chytat na těsto, protože tu bere 2* sumčík a 3* keříčkovec. Navíc se nezdržujeme chytáním 1* ryb, protože tu 1* ryba na těsto není.

  Ulovte nejvíce 2*/3*/4* ryb – Tady máme spoustu možností, kde lovit, ale zamysleme se nad volbou Mystic Desert. Opět zvolíme těsto a solíme náhozy. Nezdržují nás žádné 1* ryby a jsme schopni během krátké doby nachytat spoustu ryb, které vyžaduje turnaj.

  Součet délek chycených ryb – Opět můžeme volit různé oblasti, ale… keříčkovec má až 169 cm a průměrné chycené kusy mají okolo 100 cm! V Marshville nám sice zaberou i 1* ryby a součty zde pěkně naskakují, ale z ekonomického hlediska tu ztrácíme měnu.

  Co je hlavní, ryby v Mystic Desert nás dobře zásobí zkušenostmi (procenta pěkně naskakují) a jsou výborně prodejné. Já si troufám říct, že prodej těchto ryb měnu vrací v takové míře, že jdeme i do plusu, takže vlastně i vyděláváme měnu. Je to dáno hlavně cenou keříčkovce. Jsou hráči, kteří píšou, že je klubové turnaje přivedly na buben, ale já toto rozhodně říct nemůžu, protože Mystic Desert mě prostě a jednoduše nikdy nemůže zruinovat. Mohu to posoudit z dlouhodobého hlediska (chycených cca 8000 sumčíků, 4000 keříčkovců, 1000 křížovců). Jen je potřeba trpělivě počkat na dobrou prodejní cenu (sumčík min. za 5 měny, keříčkovec min. za 16 měny, křížovec min. za 19 měny). Mnohdy ale hráči nemají takovou trpělivost, aby chytali dlouhodoběji v Mystic Desert. Proč?

  „V Mystic Desert mi to nebere, hodně náhozů je prázdných a to i když zkouším různá místa.“ Toto jsou zřejmě nejčastější důvody, proč hráči odtud utíkají. Ono je potřeba dodržet pár zásad a půjde to:

  Je dobré znát místa, kde to obvykle bere a tam to zkusit házet. Opět připomínám důležité pravidlo. Místo najdu bez radaru tak, že mi to tam rychle vyhazuje zpět (a nebo tak, že ryby berou rychle, ne po delším čekání po náhozu). Chci zdůraznit, že není dobré házet různě okolo (když hodím třeba 2 cm vedle, už tam to místo není), když mi to v tom jednom bodě třeba 3x vyhodilo. Pokud mi to vyhodilo rychle, není důvod měnit místo a trpělivě to tam házet dál. No a jaký je vlastně důvod tolika prázdných výhozů? Z dlouhodobých výsledků je zjištěno, že pravděpodobnost, že nám zabere 1* ryba, je asi 60% (6/10 náhozů). Ale teď si vezměme, že v Mystic Desert žádná 1* na těsto není. To znamená, že musíme počítat s tím, že 6 náhozů z 10ti bude prázdných, zbývajících cca 40% je šance záběru 2*/3*/4* ryb, takže počítejme se 3-4 záběry z 10ti náhozů (cca 15-20 ryb na 50 těsta). A to je ten důvod, proč hráči z Mystic Desert utíkají. Mají totiž pocit, že tam jen mrhají energií a chytnou jen pár ryb. Ale zkuste tam chytat víc a uvidíte, že se vám měna vrátí. Pro jistotu ještě jednou přihazuju obrázek častých míst, která nejdete i bez radaru.

  MDmista

  Posted by sotia @ 15:44

  Tags: , ,


Pokud reagujete na existující komentář, klikněte na odkaz Odpovědět pod příslušným komentářem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


20 komentářů k Mystic Desert jako výhodná oblast pro klubové turnaje