• Váhali jste někdy nad tím, jakou pro chytání konkrétního druhu zvolit návnadu? Pokud ano, poradím vám, jak se rozhodnout. Ve FISHAO máme různé typy ryb podle jídelníčku: Od těch, co mají v oblibě pouze jednu (jako třeba ‚rybu‘, nebo žraločí návnadu), ryby co skočí po 2-3 typech návnady (například těsto/zelenina/hmyz), přes ‚popelnice’, které nasajou téměř všechno (zejména sumci), až po rekordmana pangase vláknouploutvého.

  U těch s jedním typem není co řešit, ale co ostatní, co je na ně lepší nahodit? Pro začátek bych chtěl říct, že pokud žere ryba více návnad, máte na kteroukoliv z nich naprosto stejné šance na zabrání. Příklad – když ryba bere na těsto a hmyz, máte na obojí rovnou šanci, není to tak, že by některou z nich upřednostňovala. Dále jsou si zcela rovnocenné návnady ze stejné kategorie tzn. je úplně jedno jestli chytáte na žížaly nebo larvy – pořád je to hmyz, třpytku nebo wobler – stále je to umělá nástraha, ve hře je větší výběr jenom kvůli pestrosti. A ještě platí, že volba návnady nemá vliv na velikost ulovené ryby – klidně můžete ulovit trofejní kus s hmyzem a „potěr“ s rybou.

  Dobře, pak je tedy jedno co použiju? Svým způsobem ano. Nicméně trik spočívá v tom, vybrat vždy tu návnadu, která je nejlevnější, nebo takovou, aby se odfiltrovalo co nejvíc druhů stejné kvality (stejný počet *) jako vaše cílená ryba (ideálně oba způsoby dohromady). Pro první možnost vám poradí níže uvedená tabulka – vyberte vždy tu „nejhořejší“ návnadu (tedy tu s nejnižším číslem), která je na jídelníčku lovené ryby.

  Priorita Návnada Množství/Cena *) Počet unikátních ryb **) Poznámka
  1 háček 3
  2 těsto 1 zdarma u pekaře Jamieho
  3 rostlinná 40ks/mince 2 lze koupit 40 třešní nebo zeleninových kuliček za 79 resp. 89 měny
  4 nástraha 25ks/mince 0 lze koupit výhodně 500ks za 10 mincí
  5 hmyz 20ks/mince 14
  6 maso 10ks/mince 1 lze získat zdarma 10ks za 10 dnů od řezníka Sida v Aquayama
  7 ryba 7ks/mince 27 lze získat 10ks výměnou za 50 mušlí u Coral v Cool mountain
  8 žraločí návnada 5ks/mince 22

  *) cena je uvedena v přepočtu na množství za jednu minci
  **) počet ryb ve hře, které lze ulovit pouze na tuto návnadu

  Zde je pár příkladů, jak podle výše uvedené tabulky postupovat:
  Název ryby[výčet návnad podle priority] = zvolená návnada
  Sardinka oblá [2,5] = těsto
  Sumčík stříbřitý [2,3,5,6,7] = těsto
  Žralok psí [6,7,8] = maso
  Okounek pstruhový [4,5,7] = nástraha
  Žralok kladivoun [7,8] = ryba
  Útesník pruhovaný [3,5] = rostlinná
  Arowana zlatá [5,7] = hmyz
  Pangas vláknoploutvý [2,3,5,6,7,8] = těsto
  Veslonos americký [1] = háček
  Polorejnok [8] = žraločí návnada

  háček

  Priorita číslo jedna, máte ho neomezeně, nicméně ryby co „jedí“ háček stejně na nic jiného ulovit nejde smile

  těsto

  Základní návnada, je zdarma, takže ji můžete vyhazovat jak, se vám zlíbí (typicky hledání místa). Pokud jde ryba ulovit na těsto, měla by to být vaše prioritní návnada, škoda plýtvat nakoupené návnady…

  rostlinná

  Doplňková návnada k těstu. Nechá se pořídit za fishměnu, takže občas může zastoupit těsto, když vám třeba dojde a z nějakého důvodu nemůžete jít do pekárny. Nebo může být v určité situaci z nějakého důvodu výhodnější.

  nástraha

  Jak je vidět v tabulce podle množství unikátních ryb, teoreticky byste umělou nástrahu ani nepotřebovali. Ale její obrovská výhoda je v poměru cena/množství. Použijte jako levnější náhražku za hmyz a hlavně za„ návnadu ryba“. Taky se jedná o dobrou návnadu na všechny typy turnajů.

  hmyz

  Návnada, která pokryje velké množství druhů (v každé oblasti máte na hmyz nějakou 1*). Dobře se s ním chytá za domem (hodně 5*). Používejte, pokud rybu nejde chytit na nic z výše uvedeného.

  maso

  Doplňková návnada. Nejde na ni moc druhů. Použijte jen ve specifických případech. Nezapomínejte, řezník Sid v Aquayamě dává každých 10 dní 10 ks masa!

  ryba

  Nejcennější návnada ve hře. Je na ni největší množství ryb, hlavně těch unikátních. Nahazujte jen do dobrých míst, a ideálně jedině když může zabrat 5*, jinak je to škoda. Ryba je poměrně drahá, ale lze ji získat zadarmo sběrem mušlí. Někteří proto používají rybu „na všechno“. No, pokud nemáte ambice vychytat všechny druhy, a šetříte každou minci, pak ji můžete taky tak používat. Ale až jednou třeba budete mít fishao prut, a snažit se vyplnit fishdex, budete rádi za každý kus této návnady. Věřte mi, vím, co říkám 😉

  žraločí návnada

  Nejdražší návnada, kategorie sama o sobě. Nikdy neházejte naprázdno, ale vždy do dobrého místa (modrý kruh) ideálně s lektvarem II a pouze se silným vybavením – jinak nemá smysl tuto návnadu nahazovat. Pokud plánujete lovit žraloky ve velkém, počítejte s tím, že lov se žraločí odčerpává mince v hodně velkém množství smile

  PS: do článku jsem zatím nezahrnul novou „pravěkou návnadu“. Uvidíme, jak to s ní bude, očekávám podobně jako se žraločí smile

  Za článek děkujeme hráči sipowicz115!

  Posted by camel1cz @ 16:50

  Tags: ,


Pokud reagujete na existující komentář, klikněte na odkaz Odpovědět pod příslušným komentářem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


11 komentářů k Jak zvolit návnadu?