• V úterý proběhla na oficiálním foru fishao bouřlivá debata o možnosti či nemožnosti chytit velké množství 5* ryb za krátké časové období. Našel se tam sice starý, ale v tomto nezkušený hráč, který naznačoval, že jde to podvod.
  Také jste ještě nechytili za den 18 pětihvězdiček a máte to za nemožné?

  Se svolením top hráče sipowitz115 a tichou podporou milánek123 zde uvěřejnuji jejich návod, jak chytat velké množství pětihvězdiček za krátký čas. Toto má smysl např. v akci „Chyť co nejvíce 5* ryb“.

  Určitě je potřeba pokud možno nahazovat po celou dobu trvání akce a navíc tak, aby pokaždé na tu návnadu mohla zabrat nějaká 5* ryba. Co jsem si tak dělal nedávno určité měření, vychází mi, že šance, aby se po náhozu na prut pověsila 5* ryba, je zhruba 0,5 %, s lektvarem štestí II pak máme x2 šanci tj. 1%. Je jasné, že se musíte snažit dát během akce co nejvíc náhozů, a tak potřebujete aby ideálně na tu návnadu brala jen pětka (a nezdržovalo zdolávání ryb ostaních kvalit,  vytažení ryby je totiž pomalejší než prázdný záběr). Když si k tomu připočtete cenu návnad, vychází pak Laketown s háčkem jako perfektní volba (nebo pokud je zrovna sezona, a máte za domem či kamaráda s tolstolobikem, tak poslouží stejně dobře, možná i lépe pro ty se slabším vybavením). Další důležitá věc je, vždy se snažit nahazovat do perfektního (modrého) místa – v něm máte totiž garantováno, že každý nához bude „platný“, tj. vždy tam je malinká šance na pětihvězdu (jasně, 99% náhozů vyjde naprázdno, nebot ty prázdné by jinak znamenali 1,2,3,4*, ale na hák tam nic není). V polomrtvém místě by pak třeba na půlku náhozů bylo nezabralo ani s jinou návnadou (třeba hmyzem). OK, když použijem ty „moje“ procenta pak nám teda průměr vychází jedna 5* na 200 náhozů, a s aktivním lektvarem II jedna 5* na 100 náhozů. Když zapnete hodinky s lektvarem, stihnete za 15 minut lehce přes 200 náhozů, tj. průměrně by tam měli padnou dvě 5* na jedno chytání. Ovšem průměr nic nezaručí klidně nemusí zabrat žádná, nebo taky 3 i víc. Takže když vytrváte nahazovat, občas podpoříte nějakou tou pomůckou, ty 5* tam naskáčou. Někdo bude mít větší štestí a napadá mu jich víc, jiný tolik štestí mít nebude a chytí jich méně. Takový je holt efekt generování náhodných čísel smile

  A takhle to pak může dopadnout:

  Akce z 11. srpna 2015 - Ulov co nejvíce 5* ryb

  Akce z 11. srpna 2015 – Ulov co nejvíce 5* ryb

  Posted by camel1cz @ 2:41

  Tags: ,


Pokud reagujete na existující komentář, klikněte na odkaz Odpovědět pod příslušným komentářem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


20 komentářů k Jak na pětihvězdičkové ryby