• Každý hráč ví, kolik má mincí nebo kam má jít pro návnadu zdarma. Často ale neví, kolik je ve hře hodin… myslíte si, že je stejně jako máte na hodinkách, co máte na zápěstí (dobře, na mobilu v kapse)? Co když to tak není?

  Čas hry

  Některé události hry jsou vázány na čas. Např. Herb se stěhuje v 2:00 herního času (Herb se stěhuje v 2:00 středoevropského času pro každého tedy stejně), denní úkol se zadává o půlnoci, některé ryby lze chytit jen v noci atd. atp. Hra si je proto „vědoma“ času a eviduje jej. Až doposud jasné a logické. Tak jasné, že snadno sklouzneme k předpokladu, že čas hry je stejný jako ten náš.

  FISHAO je ale hra celosvětová a na světě je mnoho časových pásem (zvídavé čtenáře odkazuji na článek Časové pásmo na wikipedia.org). Nedávalo by smysl, aby např. v Moskvě měli denní úkol o 2 hodiny později nebo v Austrálii kolegové chytali noční ryby po poledni smile Ano, mířím na nastavení časových pásem ve hře.

  Profil hráče

  Všiml jsem si, že hodně hráčů má denní úkol místo o půlnoci už ve 23:00… může to být výhoda, ale dobrý hráč by si měl být vědom, že když dostane denní úkol ve 23:00, tak v tu chvíli si hra myslí, že je půlnoc – tedy je o hodinu víc. Pak když chytáte rybu, která má omezený čas chycení, tak s tím opět musíte počítat.

  kamil1

  Já osobně jsem si čas hry srovnal se skutečným časem, tedy jsem nastavil časovou zónu UTC+1.

  kamil2

  Změny časového pásma

  Někteří hráči si mění časové pásmo tak, aby mohli chytat ryby dostupné v nepříjemných časech (pozdě v noci/brzo ráno) v přijatelný čas. Pro výpočet času v jiné časové zóně použijte třeba tuto kalkulačku. Systém akceptuje zápis GMT+XX nebo GMT-XX… jako referenci mi to našlo lokální čas samo, ale pokud se tak nestane, tak můžete zadat Prague.

  Jaký mám herní čas?

  Snadné ověření, jaký skutečně máte herní čas je přes denní úkol – ten končí/začíná vždy o půlnoci herního času. Stačí si tedy otevřít denní úkol a hned vidíte za jak dlouho bude nový denní úkol a tedy za jak dlouho bude pro hru půlnoc. Pak už snadno zkontrolujete, zda je herní půlnoc v čas, který očekáváte.

  Obrázkový návod na změnu času

  Při změně času se také zobrazuje náhled aktuálního času v té dané zóně – tam lze pohodlně vybrat vhodný čas.

  cas1

  cas2

  Posted by camel1cz @ 19:41

  Tags: ,


Pokud reagujete na existující komentář, klikněte na odkaz Odpovědět pod příslušným komentářem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


22 komentářů k Čas ve hře