Informace o rybě

Název česky Světloun Carterův
anglickyCylindrical Lanternshark
španělskyPez Linterna Cilíndrico
slovenskyCylindrický lampášový žralok
Délkamaximální20cm
očekávaná11cm
Cena v obchoděmaximální439měny
zářivá1317měny
Výskyt*****velmi vzácný
oblast Palm Island (vně)
období vždy
čas 02:00 - 07:00
Návnada žraločí návnada
Poznámka bez ovoce

Kde lovit

Poznámky o rybě

2:15, 2:29, 4:08, 4:10, 6:05

Návod na chycení

Lovíme světlouna Carterova s rybářem camel1cz

Milí rybáři, dneska Vám popíšu pár poznatků, které jsem získal při lovu maličké parybky – světlouna Carterova.

Finta rozhodně není v návnadě a ani vybavení. Kartr (jak jej důvěrně nazývám) bere výhradně na žraločí návnadu a se svým druhovým maximem toho času 20cm Vás nevyvede z míry ani s bambusovým prutem a vlascem na úrovni 1 smile

Má to ale háček, tedy hned několik háčků. Předně je jeho lov hodně nákladný a tak je velice drahé experimentovat – pojďme tedy na jistotu. Tím myslím, že netvrdím, že ho nelze ulovit jinak, jindy, jinde, lépe a radostněji… ale to co píšu funguje.

Oblast

Navštivíme oblast Palm Island a zajdeme k potopené pirátské lodi na severozápadě ostrova. Z vlastní zkušenosti mohu tvrdit, že bere za zádí lodi viz obrázek.
svetloun-carteruv-oblast

Sezóna a čas

Není jisté, zda jde o sezónní rybu a dokonce ani zda je časově omezená, ale rozhodně doporučuji lovit mezi 2:00 a 5:00 v noci. Tím se nespletete.

Vybavení

Pokud Vám to ještě nedošlo z předchozích řádků, tak to přichází teď. Tímto bortím sen o lovu na bambusový prut. Sílou by sice dostačoval, ale nedohodí dost daleko. Tedy prut bude třeba minimálně velký, kvůli dosahu. Návnada je také jasná – žraločí.
Teď ještě otázka, zda aktivovat nějaké gadgety (hodinky, lektvar štěstí 2 a modrý radar) popř. jaké?

Pojďmě trochu zapřemýšlet – vezměme si časový úsek 15 minut, aby se lépe počítalo. Protože nahazujeme daleko, za tuto dobu nenahodíte o moc víc než 75 náhozů. Při ceně 5 mincí za 25 návnad se dostáváme na základní cenu 15 mincí za jeden výlet k lodi smile

Lektvar štěstí 2 nám zdvojnásobuje šanci na 5* rybu, tedy pokud si ho za 5 mincí koupíte, ušetří Vám vlastně dalších 15 mincí za druhou sadu návnady (1 nához s lektvarem = 2 náhozy bez lektvaru). Tedy jednoznačně vezměte lektvar štěstí 2! (TIP: Toto platí obecně, drahé návnady nikdy nenahazujte bez lektvaru!)

Hodinky Vám přidají pouze několik náhozů – maximálně 20 – a to se za 4 mince rozhodně nevyplatí. Hodinky si tedy nechte na jinou příležitost.

No a co radar? Najít dobré místo pro návnadu, na kterou bere málo ryb (chybí zde 1*) je docela složité a ještě těžší je to místo udržet. Vždycky funguje finta s hledáním místa podle jiné návnady – házíte prostě třešně a když najdete místo, kde dobře berou (v tomto případě spíš svět, kde dobře berou), tak změníte návnadu a házíte co potřebujete. Místo ale musíte pravidelně kontrolovat, jestli neskončilo. Je to opruz a při tom malém počtu náhozů je ještě více snížíte a méně využijete lektvar. Je to škoda. Já tedy říkám: když upadnu přes psa (20 mincí za návnady a lektvar), tak upadnu i přes ocas (5 mincí za modrý radar).
Vzal jsem to ze široka, ale chtěl jsem, aby byla vidět logika za tím co píšu – tedy vezměte lektvar štěstí 2 a modrý radar.

Scénář

Nejdříve si zajděte k lodi a zapněte modrý radar. Zkontrolujte, zda se ukázal v naznačeném místě – někdy bývá ještě dál, kam nedohodíte nebo, a to nejčastěji, není vůbec. Pokud se neobjeví, přejděte na jiný svět… někdy je třeba takto cestovat několikrát. Teprve, až najdete svět s radarem za lodí, zapněte lektvar štěstí a házejte jak o život. Budou Vám brát žraloci ostrý (2*, ~175cm), hnědý (2*, ~250cm), citronový (3*, ~340cm), západoaustralský (4*, ~165cm) a dlouhoploutvý (4*, ~400cm) – jestli jste na nich byli již dříve, tak zbytečně, protože vězte, že od každého chytíte pěkných pár desítek kusů. Osobně jsem si vysloužil u všech až na ty 4* dokonce zářivou variantu.

Na závěr pár postřehů

  • citron a dlouhá ploutev umí dorůst ke 4m, tak by tomu měla výbava odpovídat – je to škoda je nechat plavat,
  • nečekejte, že uspějete na jednu sadu vybavení – zkuste našetřit alespoň na 2, 3 sady a lovte v jednom kuse… příjde mi to účinnější než dávat např. 2x do týdne jedno sezení,
  • pokud Vám dojde radar dřív než lektvar (což asi ano), tak klidně doházejte na stejné místo, kde radar byl… nejspíš nezmizel,
  • radar se mi ukazuje vždy na tom samém místě, snad jen jednou jsem ho viděl ještě dál v oblasti, kam Fprut nedohodí – tedy to naznačuje, že by se dalo jít na slepo – no ale je to na vlastní nebezpečí smile
  • jsou teotie, že bere pouze od celé do půl… nevím, jestli je to pravda, ale pro jistotu se toho držte.

Jako motivace ještě jeden obrázek, jak to může dopadnout smile
svetloun-carteruv-uloven

Petrovo štěstí!


Pokud reagujete na existující komentář, klikněte na odkaz Odpovědět pod příslušným komentářem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


41 komentářů k Světloun Carterův