Informace o rybě

Název česky Jehla pruhovaná
anglickyOrange-Banded Pipefish
španělskyPez Tubo Bandado Naranja
slovenskyOranžovo pruhovaná ihlica
Délkamaximální18cm
očekávaná10cm
Cena v obchoděmaximální32měny
zářivá96měny
Výskyt*****velmi vzácný
oblast Palm Island (vně)
období vždy
čas kdykoliv
ovocepomerancpomerancbanan
Návnada hmyz

Kde lovit

Poznámky o rybě

 0:35, 2:05, 2:26, 5:33, 12:30, 12:47, 14:31, 15:58, 16:32, 17:24, 17:40, 21:50

Návod na chycení

Lovíme jehlu pruhovanou s rybářem camel1cz

Dnes se vydáme na (alespoň pro mě) velice těžko lapitelnou rybku v nové oblasti Palm Island – jehlu pruhovanou. Obtížností a počtem náhozů může v mém fishdexu směle konkurovat apači, který mi dal zatím zabrat asi nejvíc. Je ale pravda, že apač bere na levné těsto, tedy v celkové náročnosti jehla vede!

Ač je to rybka maličká, je velice vybíravá jak na prostředí, v kterém žije, tak na potravu. V Palm Island se jí zalíbilo pouze u vraku pirátské lodi na severu ostrova (tím myslím před ním i za ním, není mi známo, zda i vedle). Jako potravu přijímá (ve skutečnosti nasává) pouze hmyz, tedy odpadá rozhodování. smile Berte jakýkoliv hmyz. Já osobně jej střídám, ale je to spíš pro můj pocit změny – faktický dopad do hry změna hmyzu nemá.
Při dlouhé přípravě na chytání a nakonec i vlastním úlovkem ve 12:30 se mi potvrdilo, že jde o rybu celodenní. O sezóně zatím nelze spekulovat, jistě bere v měsících květen a červen.
Teď již víme kam, kdy a na co budeme chytat. Prut vyberte libovolný – bambus a základní vlasec naprosto dostačuje.

Ponechám na vás, jestli budete používat lektvar štěstí 2, hodinky či modrý radar – osobně jsem bral lektvar štěstí 2 a hodinky před turnajem M15 a pak přešel na chytání jehly. Samotný záběr ale přišel bez jakýchkoliv gadgetů – lektvar i hodinky skončily asi 5 minut před záběrem.
Pouze doporučím: pokud si vezmete modrý radar, počítejte s tím, že se vám nemusí v aktuálním světě ukázat nebo se může ukázat za lodí, což je velice časté. Můžete se pokusit přejít do jiného světa, ale pokud budete hledat modrý radar před lodí, můžete se naběhat (a ztratit plno času).
Tedy za mě: pokud radar tak s prutem s velkým dosahem. Jinak šetřete a dobré místo si vyhledejte např. třešněmi a „testovacími“ rybami smile

Na závěr malá statistika mého lovu: intenzivně jsem ji lovil více než týden, vyházel jsem na ni 1500+ hmyzu a použil několik lektvarů 2 a hodinek – většinou ve spojení s turnajem. Ze začátku jsem nevěděl o přesné oblasti, kde bere, tak jsem nahazoval první náhozy nejspíš špatně – odhadem několik set… vyvarujte se chyb. Jak říká kamarád: Kdo nečte, neví! …a já dodám: nechytí. smile

Hodně štěstí!

P.S. Věnováno Sípovi, který mě přiměl nejít spát a dál chytat. Díky, Sípo! smile


Pokud reagujete na existující komentář, klikněte na odkaz Odpovědět pod příslušným komentářem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


46 komentářů k Jehla pruhovaná